Kontakt koža-zem poskytuje telu voľné elektróny. Uzemnenie navracia telu jeho prirodzený, mierne negatívny náboj. To sa dá ľahko otestovať pomocou multimetra, štandardného merača používaného na detekciu napätia a prúdu.

Väčšina ľudí sa odklonila od tohto prirodzeného elektrického stavu (polarity) vzhľadom na množstvo času stráveného v interiéri. EPA odhaduje, že Američania trávia 93 % svojho času v interiéri (b), čo vedie k stavu „nedostatku elektrónov“.

Aké sú výhody uzemnenia?

Rastúci počet výskumov ukazuje, že uzemnenie má široké zdravotné výhody. Patrí medzi ne rovnováha nášho nervového systému, zlepšenie príjmu a toku kyslíka do našich buniek a zníženie zápalu. Môže mať aj účinky proti starnutiu. Earthing Institute cituje desiatky štúdií o zdravotných účinkoch uzemnenia, vrátane zlepšenia energie, nálady, spánku, regenerácie a hojenia rán . Okrem toho má uzemnenie schopnosť znižovať oxidačný stres, ktorý je výsledkom straty elektrónov.

Štúdie tiež naznačujú, že uzemnenie na Zemi je prospešné pre naše fyzické a emocionálne zdravie. Niektoré z týchto výhod zahŕňajú: podporu pocitov pokoja a relaxácie, zníženie zápalu, zlepšenie spánku, zníženie vnímania bolesti, zlepšenie hojenia rán a reguláciu cyklov kortizolu.

Veda za uzemnením

Naše telo funguje najefektívnejšie s mierne záporným nábojom alebo polaritou. Aj keď v interiéri nielenže prichádzame o tok elektrónov zo zeme, sme tiež obklopení kladne nabitými elektromagnetickými poľami z technológií, ako sú mobilné telefóny, počítače, elektrické drôty a elektrické vedenia. Aj keď sa odvážite vonku, použitie nevodivej obuvi blokuje spojenie so zemou. Množstvo kladne nabitých elektromagnetických polí v kombinácii s nedostatkom spojenia so zemou spôsobuje, že sa telo pomaly posúva do pozitívnejšieho elektrického stavu, čo vedie k negatívnym zdravotným následkom. Takýto životný štýl mení našu polaritu, náš prirodzený náboj.

Ako uzemnenie ovplyvňuje bioenergetiku vášho tela?

Bežnou analógiou v bioenergetike je vidieť naše bunky ako batérie – presnejšie ako kondenzátory – ukladajúce záporný náboj. Tento negatívny náboj je potenciálna energia, ktorá poháňa mnohé fyziologické procesy od bunkovej signalizácie až po produkciu hormónov. Je to analogické s polaritou alebo nabitím syntetickej batérie prúdiacej z kladnej na zápornú. Uzemnenie tela je ako zapojenie do pomalého pramienok elektrónov zo zeme, podobne ako dobíjanie akejkoľvek inej batérie.

V rámci bioenergetiky pomáha uzemnenie riešiť polaritu tela a jeho vzťah k trom „veľkým poliam“ Zeme – magnetickej polárnej, rovníkovej a vertikálnej osi. Polarita je nevyhnutná pre udržanie homeostázy. To dáva zmysel, pretože polarita je rozloženie elektrického náboja na tele. Bez nej strácame časť energie potrebnej na udržanie základných biochemických reakcií; uzemnenie je preto spojené so zdravím enzýmov, hormónov a minerálov, ako aj s metabolizmom.

Uzemnenie úzkosti: Ako uzemnenie pomáha stresu a hladinám kortizolu

Úzkosť je teda spôsobená stresom a stres spôsobuje oxidáciu (stratu elektrónov) v tele. Pripomeňme si teraz, že uzemnenie sa zapája späť do zeme a prijíma svoje elektróny pomalým pramienkom. Z chemického hľadiska by sme to nazvali redukciou. Áno, uzemnenie znižuje oxidáciu spôsobenú stresom. Niet divu, že sa cíti tak dobre. Je to najrozšírenejší prírodný antioxidant.

Presvedčivé dôkazy dokazujú, že uzemnenie pomáha regulovať hladiny kortizolu. Kortizol je známy ako stresový hormón ľudského tela. Je to hlavný chemický signál pre stres a v ideálnom prípade sa riadi predvídateľným vzorom vrcholiacim ráno a ďalším malým vrcholom popoludní. Výskumníci sledovali sériové hladiny kortizolu u účastníkov pred a po spánku na uzemňovacej podložke alebo matraci. Hladiny kortizolu pred uzemnením sa divoko menili a prudko stúpali. Po uzemnení hladiny kortizolu preukázali opätovné zarovnanie a normalizáciu.

Predstavte si človeka stojaceho vonku v prírode. Že človek je vystavený nespočetným poliam: svetelnému spektru (viditeľnému aj neviditeľnému), zvukom prírody, počasiu, rastlinnému a živočíšnemu životu, živlom atď. Na telo pôsobia aj veľké polia vrátane Zeme, Mesiaca a gravitácie. Stačí sa pozrieť na to, čo sa stane astronautom, keď zostanú vo vesmíre dlhší čas. Negatívne účinky (adipozita, demineralizácia kostí, dezorientácia, závraty, dilatácia času atď.) sa nedajú vysvetliť iba gravitačnými zmenami. Na boj proti týmto efektom NASA pumpuje umelé frekvencie do rakiet a vesmírnych staníc, aby simulovala vplyv zeme a atmosférických polí.

V NES tieto frekvencie využívame aj na reguláciu ľudského tela. Funguje to ako poskytovanie záplat alebo aktualizácií elektromagnetického operačného systému v našom tele.

Napr.aj jednoduchým užívaním Infoceutical BFA, PL, EMF, DAY,REJUV, NIGHT

PL – Polarita pomáha pri korekcii energetických skreslení spôsobených leteckou dopravou, nadmerným vystavením elektromagnetickým poliam, chronickým ochoreniam a geopatickým stresom. Môže pomôcť pri fyzickej a emocionálnej detoxikácii a spolu BFA – upravuje narušené toky a posuny zemských osí na človeka.

Day Infoceutical poskytuje telu podporu pri práci s hydratáciou, ako aj zásobovaním tkanív vodíkom a kyslíkom. Môže vyvolať pocit, že ste počas dňa viac „bdelí“. Zodpovedá výlučne mnohým pozitívnym emóciám pre optimistický a energický výhľad počas dňa.

EMF Infoceutical pomáha korigovať elektromagnetické pole a energetickú nerovnováhu v dôsledku vystavenia sa žiareniu. Ide o akúkoľvek formu žiarenia ( infra, mikro, radio, mobil, RTG, CT, wifi, 4,5,6G) Môže pomôcť zlepšiť vašu schopnosť odkláňať elektromagnetické polia. Užíva sa vnútorne, no pri silnej radiácii a jej akútnych prejavoch sa môže sa kombinovať aj lokálne na ruky, zátylok alebo iné exponované oblasti.

NIGHT Nočný Infoceutical -zodpovedá parasympatickému nervovému systému, ktorý riadi odpočinok a opravu. Pomáha chrániť pred elektromagnetickým žiarením a znečistením umelým svetlom počas spánku. Tiež pomáha telu synchronizovať sa s prirodzenými cirkadiánnymi rytmami a produkovať melatonín a DHEA v noci.

REJUV – omladenie, pomáha omladiť organizmus po bunkovom strese – žiarení , ožarovaní, športe, namáhavej fyzickej aktivite, fyzickom úraze, náraze či šoku. Pomáha pri regenerácii tkanív, regenerácii svalov, svalového tonusu. Môže zmierniť svalové napätie, opuch a traumu. Možno aplikovať lokálne na poranené miesta.

YOUTH Infoceutical sa zaoberá starnutím mozgu a jeho zníženou schopnosťou produkovať enzýmy a hormóny s pribúdajúcim vekom. Môže mať vplyv na produkciu melatonínu. Koriguje účinky žiarenia zo slnka a iných zdrojov. Pomáha zmierniť elektrosenzitivitu pre všetky vekové kategórie, starosť, duševný zmätok u starších ľudí, zlý spánok v dôsledku nedostatku melatonínu, degeneráciu tkanív a vystavenie röntgenovému žiareniu.

  1. Furuyashiki A, Tabuchi K, Norikoshi K, Kobayashi T, Oriyama S. Porovnávacia štúdia fyziologických a psychologických účinkov lesného kúpania (Shinrin-yoku) na ľudí v produktívnom veku s depresívnymi sklonmi a bez nich. Environ Health Prev Med. 22. júna 2019; 24 (1): 46. doi: 10.1186/s12199-019-0800-1. PMID: 31228960; PMCID: PMC6589172. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6589172/
  2. Salleh MR. Životná udalosť, stres a choroba. Malays J Med Sci. október 2008;15(4):9-18. PMID: 22589633; PMCID: PMC3341916. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3341916/
  3. Ghaly M, Teplitz D. Biologické účinky uzemnenia ľudského tela počas spánku merané hladinami kortizolu a subjektívnym hlásením spánku, bolesti a stresu. Journal of Alternative and Complementary Medicine . 2004;10(5):767–776.[ PubMed ]
  4. Ober C. Uzemnenie ľudského tela na neutralizáciu bioelektrického stresu zo statickej elektriny a EMP. ESD Journal, http://www.esdjournal.com/articles/cober/ground.htm , január 2000.